1. HABERLER

  2. EĞİTİM
  3. KAYMAKAM AYDIN'DAN TEPEHAN VE NOHUTLU İLK-ORTA OKULLARINDAKİ ATÖLYE AÇILIŞLARI VE OKUL ZİYARETLERİ
KAYMAKAM AYDIN'DAN TEPEHAN VE NOHUTLU İLK-ORTA OKULLARINDAKİ ATÖLYE AÇILIŞLARI VE OKUL ZİYARETLERİ

KAYMAKAM AYDIN'DAN TEPEHAN VE NOHUTLU İLK-ORTA OKULLARINDAKİ ATÖLYE AÇILIŞLARI VE OKUL ZİYARETLERİ

Millî Eğitim Bakanlığının güçlü yarınları hedefleyen 2023 Vizyon Belgesi, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda gelişimleri için tüm okullarda Tasarım- Beceri Atölyeleri kurulmasını .

A+A-

Millî Eğitim Bakanlığının güçlü yarınları hedefleyen 2023 Vizyon Belgesi, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda gelişimleri için tüm okullarda Tasarım- Beceri Atölyeleri kurulmasını öngörüyor. Tüm temel eğitim kurumlarımızda öğrencilerimizin düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen Tasarım -Beceri Atölyelerinin bu öneminden ötürü Tasarım Beceri, Matematik ve Müzik Atölyeleri Pütürge Tepehan İlk ve Ortaokulu bünyesinde açıldı. Çocukların ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda yaşam becerileri edinmelerine yönelik açılan atölye, öğrenciler tarafından heyecanla karşılandı. Açılışa Pütürge Kaymakamı Recep AYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir TOPER katıldı. Açılışta konuşan Kaymakam Recep AYDIN, Milli Eğitim Bakanlığı'nın hedeflediği 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Pütürge'deki ilk atölyeyi hizmete almanın heyecanını yaşadıklarını, atölyenin öğrencilere büyük katkıları olacağını, akademik başarının yanı sıra öğrencilere farklı düşünme becerileri katacağını belirtti. Sosyal, sanatsal ve sportif anlamda donanım kazanan öğrencilerin geleceğe daha çok umutla bakacağını ve ülkemizin uluslararası arenada istenilen seviyeye yükseleceğini ifade etti. Öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Recep AYDIN, açılışını yaptığı atölyeleri gezdikten sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir TOPER ile birlikte Pütürge Nohutlu Mahallesinde bulunan Nohutlu ilk ve ortaokulunda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okul hakkında bilgi alan Kaymakam AYDIN, öğretmenlerle toplantı yaptıktan sonra okuldan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.